Consulting Before Marriage

premarital-1

مشاوره پیش از ازدواج:

صاحب معروفترین و گرانترین مجموعه برگزاری مجالس تهران تصمیم گرفت به مناسبت دهمین سالگرد افتتاح سالن خود، در یک حرکت ابتکاری، تمام زوج هایی را که ازدواج خود را آنجا جشن گرفته بودند، به یک مهمانی شام دعوت کند. بخاطر اینکه بسیاری از زوجهای مورد بحث از مشاهیر هنری یا ورزشی بودند، اینکار میتوانست تبلیغ خوبی برای سالن او باشد. چندتن از کارمندان مامور شدند که با زوجها تماس برقرار کنند، آدرس بگیرند و دعوتنامه را ارسال کنند. مدت کوتاهی بعد از شروع کار آن کارمندان، مدیر سالن پروژه را متوقف کرد. میدانید چرا؟ درصد بسیار بالایی از زوجهای مذکور مدتها بود که از هم جدا شده بودند!

ای کاش کارمندان از آن زوجها پرسیده بودند که آیا پیش از ازدواج به مشاور متخصص مراجعه کرده بودند؟ تقریبا شک ندارم که پاسخ منفی است. تنها مبلغ ورودی آن سالن رقم بسیار قابل توجهی را تشکیل میدهد، چه رسد به هزینه های دیگر مثل شام و آرایشگاه و تصویربرداری و موسیقی و جواهرات و ….هزینه یک دوره مشاوره پیش از ازدواج برای این زوجها شاید یک هزارم خرجی که برای جشن عروسی خود متقبل شدند هم، نمیشد.

مطالعات نشان داده که میان درصد موفقیت ازدواج کسانی که پیش از ازدواج مشاوره تخصصی انجام داده اند، با آنها که بدون هیچ گونه خدمات مشاوره ازدواج کرده اند، تفاوت معنی دار وجود دارد. معمولا پیش از ازدواج، به خاطر غلبه هیجانات، افراد نقاط اختلاف را نمیبینند و یا فکر میکنند که عشق همه چیز را حل میکند، در حالی که اینطور نیست. امروزه علاوه بر خدمات کلاسیک مشاوره پیش از ازدواج، ابزارهای تخصصی مخصوص مشاوره اینکار هم طراحی شده اند که به شما میگویند با فرد مورد نظر خود در چه زمینه هایی و تا چه حد اشتراک و یا اختلاف دارید. خانم خورشیدی دارای گواهینامه تخصصی ارزشیابی موفقیت و تحکیم ازدواج با استفاده از نرم افزار PREPARE-ENRICH است.